Otázky a odpovědi

Co čím barvit

Vysoce vydatné barvy pro kreativní tvorbu MAGICOLOR jsou díky svým unikátním vlastnostem ideální pro barvení papíru, textilu a dřeva. Rozděleny jsou do tří produktových řad - PAPÍR, TEXTIL a DŘEVO. Snadno a intuitivně tak zvolíte vhodnou barvu pro vhodný materiál, ze kterého tvoříte svá dílka.

PAPÍR
Specialitami jsou barvy určené pro dekoraci výrobků pletených z papírových ruliček, tzv. papírového pedigu. Tyto speciálně vyvinuté barvy pro dekoraci výrobků z pleteného papíru svými vlastnostmi a odstíny přesně vystihují potřeby každé "motalinky".

TEXTIL
Speciální řadou barev na textil jsou barvy určené pro batikování. Naprosto ideální jsou pro batikování za studena (tzv. reaktivní metodou) i pro klasické batikování a barvení textilu vařením.

DŘEVO
Výborně barví dřevo, materiály na bázi dřeva a pedig. Také jakékoli savé materiály využívané k výtvarným technikám jako sádra, polystyren, kámen. Barvy jsou vhodné jako náhrada lihových mořidel.

Kreslení na textil

Kreslení na textil

Dobrý den, chci kreslit na textil. Jsou Vaše barvy k tomuto účelu vhodné? Pokud požadujete zcela ostrou konturu, která se po kresbě "nerozpije", pak barvy Magicolor nedoporučujeme pro kresbu použít. Pochopitelně lze barvami kreslit, al..

Krycí schopnost barev

Krycí schopnost barev

Dobrý den, mám dotaz ohledně barvy MAGICOLOR - NA TEXTIL - ZA STUDENA - TIE-DYE, jaká je její krycí schopnost? Dá například aplikovat červená barva na tmavě šedou látku? Děkuji za odpověď S pozdravem Zuzana H. Při barvení textilu nelze dost..

Nebezpečí pro vanu a umyvadlo

Nebezpečí pro vanu a umyvadlo

Při barvení papírových ruliček neobarví barvičky i vanu ? Ruličky barvím v misce, kterou mám položenou ve vaně a občas to trošku zacákám okolo. Nerada bych si obarvila i vanu. S pozdravem Hedvika D. Barvy jsou na vodní bázi a lze je z hl..

Obarvení dětského lehátka

Obarvení dětského lehátka

Dobrý den, mám dětské růžové lehátko, které bych chtěla obarvit na tyrkysovou, myslíte si, že je to možné? Nevím, o jaký se jedná materiál, ale jediné co výrobce uvádí na pracích symbolech a jediné co není přeškrtnuté je ruční praní. Ja..

Rozlepení ruliček

Rozlepení ruliček

Při barvení papírových ruliček barvou MAGICOLOR KONCENTRÁT nebo SUPERKONCENTRÁT mohu sušit ruličky přeskládané přes sebe? Nedojde k jejich slepení? Petra P. Ruličky se při sušení mohou bez problému dotýkat. Nedochází ke slepení...

Fixace barev

Fixace barev

Líbí se mi, že je manipulace s barvami na textil je tak jednoduchá, ale těžko se věří tomu, že nepotřebují žádnou fixaci - jak je to možné? Jana D. Naše barvy opravdu fixaci nepotřebují, byť se to může zdát neuvěřitelné. Receptury našich..

Jednobarevné barvení

Jednobarevné barvení

Je možné barvama na textil obarvit jednobarevně starší džíny? S pozdravem Michaela Š. Barvy za studena nejsou primárně určeny na celoplošné barvení, ale spíše k tvorbě barevných přechodů, vícebarevné batiky apod... Nicméně dle našich ..

Zobrazuji 1 až 8 z 8 (celkem stran 1)